من خودم 6

لذت ها را هم دیگران برایمان تعریف می کنند و بعد از مدتی دیگر لحظات لذت بردن خودمان یادمان می رود و از درد بی لذتی سیگاری روشن می کنیم. هرکاری که اکثریت انجام بدهند و در آن لبخند بزنند لذت و خوشی محسوب می شود. من فیس بوک ندارم، به تندیس اش هم سنگ نمی اندازم اما چه کسی تا به حال در فیس بوک عکسی از خودش گذاشته در حال خواندن کتاب با آخرین نفس هایم بونوئل و لذت بردن یا در حال دیدن هفت سامورائی و خوش بودن یا مست ورق زدن مجموعه آثار رنوار. تمام عکس ها و خوشی ها جمع شده در ما تایلند بودیم، ما لب آب، ما روی چمن، ما با سگ همسایه، ما و ماشین آخرین سیستم، ما و چه خوش می گذره خوش می گذره خوش می گذره امشب. این که اکثریت، چه چیزهایی را لذتبخش می داند مهم نیست درد این است که دوست فرهیخته ام می گوید: فلانی رفته سواحل اسپانیا... دیگه چی می خواد از زندگی؟ کاش یک نفر که فیس بوک دارد همین امشب بعد از خواندن چند صفحه از ژاک قضا و قدری عکسی از خودش بگیرد و در صفحه اش بگذارد و زیرش بنویسد: من چند لحظه پس از لذت بردن.  

/ 8 نظر / 4 بازدید
ب

منم فیسبوک ندارم...

روشنک

ما اگه این کارم بکنیم... می یان می گن وا حالا باید حتما بگین چقدر کتاب خون هستید... جمع کنید این ادا ها رو(اینارو اونا می گن) در نتیجه ما هر روز با سرعت فزاینده ای به سمت ابتذال برای جذب پیش می رویم...

زرى

من هم در مورد اين كه چه چيزهايى براى به اشتراك گذاشتن مى تونه خوب باشه خيلى فكر كردم، گاهى هم به چيز هاى خوبى برخورد كردم،مثل قسمتى از يك داستان تازه، يك عكس زيبا ، معرفى آدرس هاى خوب و ... فيس بوك مثل يه خيابونه و بعضى ها آدمِ خيابون نيستن ، تو خونه راحت ترن.

احمد

بعد از خودن ژاک احساس بوکسور بدبختی رو داشتم که گوشه رینگ افتاده و داره از جای درد مشت های لطیف دیدرو لذت می بره

گولیا

من یک بار یکی از ترجمه‌های شما را از باد هنینگز به اشتراک گذاشتم. چندتایی هم لایک خورد. همان که گفته بود پدرش دنیای خودش را دارد.

گولیا

هنوز یادم نرفته آن روزها که حالتان خوب بود، نوشته بودید قصد دارید کتابش را هم به طور کامل ترجمه کنید. ما هم دل خوش کردیم ولی انگار هوسی بود که حوادث تاریخ مدفونش کرد. البته گلایه نمی‌کنم. به هر حال شما از نویسنده‌هایی هستید که نوشته‌هایش را دوست داریم و برای دوستان هم بازخوانی می‌کنیم.

ترانه

هر وقت ماکارونی درست میکنم وقتی که سس اون که معمولا با گوشته آماده میشه توی کاسه لعابی کوچولوی آلبالویی رنگ (تنها ظرف خونه که خاص خودمه ودست هیچ کدوم از بچه ها نباید بهش بخوره) سس رو با سس فلفل تند قاطی میکنم ودزدکی میخورم! اگه فیس بوک داشتم حتما از برق چشمهام در هنگام خوردن آخرین قاشق عکس میگذاشتم.

fati ma

اتفاقا تو فیسبوک زیاده