مصاحبه با بهترین رییس فدراسیون فوتبال کهکشان راه شیری

کفاشیان: مادرم گفت، کفاشیان برو. (مطبوعات)‌

 

گزارشگر: ببخشید جناب کفاشیان! سوالی که ایجاد می شه اینه که مادرتون همیشه شما رو به نام فامیل صدا می کنند؟

کفاشیان: بله. ما در منزل همه همدیگر را کفاشیان صدا می کنیم. مثلا من به برادر کوچکم می گم کفاشیان جورابتو بشور یا مادرم بهم می گه کفاشیان برو که برنده شدن رو شاخته. اینجوری صمیمیت در خانه بالا میره.

گ: یعنی اشکالی پیش نمیاد؟ وقتی مادرتون صدا می زنه کفاشیان از کجا می فهمید منظورش کدومتونه؟

ک: اینجاس که تجربه حرف اول رو می زنه. مثلا وقتی مادر می گن: کفاشیان نیش ات رو ببند. خوب منظورش منم. وقتی می گه: کفاشیان پنجره رو باز کن خفه شدیم منظور همشیره است و الی آخر.

گ: یعنی وقتی مادرتون این جمله ی تاریخی رو گفت که کفاشیان، برو. شما رفتید یا اخوی رفتند؟

ک: هه هه! اتفاقا این مورد استثناء بود و جوری که خبرش به من رسیده اخویم هنوز داره می ره و الان حدودهای مرز بازرگان رسیده. می دونید که احترام به مادر در خاندان ما یک اصله. الان دنبال اسکایپ می گردیم تا مادر به اخوی مون بگه: کفاشیان برگرد و ایشان برگردد و خانواده ای را از نگرانی دربیاورد.

گ: آیا این که مادرتون از کودکی شما رو کفاشیان صدا می زد باعث شد شما رییس فدراسیون بشید؟

ک: بعله. صد در صد. ما با بچه های محل بالابلندی و استپ هوایی هم بازی می کردیم همه منو کفاشیان صدا می زدند البته دوستهای صمیمیم صدام می زدند اسکول. یک مدیر مدیر به دنیا میاد. اصلا می دونید من فکر می کنم اسم کوچیک باعث جدایی بین انسان ها می شه. اگه از همین امروز همه ی مردم دنیا همدیگرو صدا بزنن کفاشیان همه ی مشکلات دنیا حل می شه.  

گ: احسنت! حالا شما فکر می کنید علت بهترین فدراسیون آسیا شدنتون این جمله ی مادرتون بود یا به خاطر این اول شدید که با باخت به کشورهای در پیت باعث رونق فوتبال در اون کشورها شدید؟

ک: راستش وقتی مادرم به من گفت کفاشیان برو من زنگ زدم به رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا که الان اسمش به دلیل مشغله یادم نیست و بهش گفتم فلانی مادرم می گه کفاشیان برو، نظر تو چیه؟ چند دقیقه صدای خش خش اومد تو تلفن بعد اون به زبون خودش بهم گفت کفاشیان بیا. من گوشی رو گذاشتم و به مادرم گفتم مادر شما می گی برو و اون می گه بیا، من چه کنم؟ مادرم گفت: کفاشیان! خدا عقلت بده.

گ: پس جمله ی مادرتون باعث این افتخار آفرینی شد؟

ک: صد درصد. به هرحال رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم خودش خواهر مادر داره. ولی از این گذشته شما ببینید تیم فوتبال بانوان ما در جام جهان پهلوان پروین اعتصامی نایب قهرمان می شه، تیم منتخب کم شنوایان زیر هجده سال آموزشگاه های کشور می ره در جام دیمیتری قارساکوف اکراین برزیل رو می بره، تیم فوتسال ما تنها به لطف یک گل در مقابل کلمبیا حذف می شه در صورتی که اگه شانس با ما یار نبود ده بر صفر باید می باختیم... رسانه ها این ها رو نمی بینن و می گن ما فرش ابریشم دادیم این افتخار رو کسب کردیم. خدا خودش شاهده من اگه یک فرش ابریشم در فدراسیون داشتم اون رو می فروختم خرج تیم ملی فوتبال نشسته می کردم یا لااقل تیم فوتبال دستی بانوان رو راه اندازی می کردم. انصاف داشته باشید.

گ: ممنون که وقت تون رو در اختیار ما گذاشتید.  

ک: خواهش می کنم. وقت من دیگه هیچ ارزشی نداره چون به چیزی که می خواستم رسیدم و از حالا به بعد می خوام وقتمو هدر بدم.

   

/ 10 نظر / 4 بازدید
Mohsen

:))

شادی

[خنده]خدا بود!

painkiller

:)) خدا بود! [x2]

مریم

پس هنوزم مرگ طنز نرسیده... مرسی که می نویسی.

پرگاله

پرواز زیباست... اینجا میتوان پرید...

ن

کاش مادر بعضی ها بهش می گفتن فلانی برو!

.

[لبخند]

روانی

کلی خندیدم! خیلی جالبه که آدم بتونه از یه جمله‌ی کوتاه این همه نوشته‌ی خوب در بیاره:)

رضا

یعنی اگه فوتبال‌نقطه‌ای رو هم راه بندازه، دیگه جنسمون جوره و می‌تونیم جایزۀ بهترین فدراسیون فیفا رو ببریم!