من خودم 5

امروز خواندم یک بابایی گفته با استیو جابز دنیا جای بهتری شد. من نمی فهمم مگر استیو جابز مسیح بوده یا گاندی یا لویی پاستور. نظام سرمایه داری، نظام برو دم فروشگاه های من بخواب تا آیفون فایو بخری از یک مدیر شرکت یا در نهایت یک مهندس خوب منجی بشر می سازد. کم مانده بود بعد از مرگش یک عده بروند خودکشی کنند انگار الویس پریسلی یا جیمز دین مرده. برای منی که موبایل ندارم، تبلت ندارم، اپل ندارم استیو جابز چه جوری دنیا را جای بهتری کرده. البته الان هزار تا پسرخاله ی ایرانی استیو می ریزند سرم که برو ای کارمند یک لاقبا! تو همین تایپی که داری می کنی از صدقه سر کچل استیو جابز است. همین الان یک ایده ی فیلم به ذهنم رسید که بهترست وودی آلن آن را بسازد؛ یک نفر مثلا به اسم شلغم ابوالمشاغل می میرد. رسانه ها شلغم ابوالمشاغل را که در زندگی جز خوردن و خوابیدن و بیل زدن کاری نکرده در حد منجی بشریت بالا می برند. حالا مردمی که اصلا او را نمی شناخته اند هرکدام خاطره و جمله ی قصاری از او می گویند و برایش اشک می ریزند. کارخانه ها عروسک های شلغم را می سازند و همایش ها و سمینارهایی در بررسی شخصیت شلغم برگزار می شود. در پایان شلغم به خواب زنش ( که نقش اش را آخرین زنی که وودی آلن با او در زندگی واقعی س..ک ث. داشته بازی می کند) می آید و به او می گوید این مسخره بازی ها را تمام کنید وگرنه... و زن شلغم به درک جدیدی از زندگی می رسد.

تمام اینها را گفتم که برسم به این که من موبایل ندارم. موبایل یعنی ارتباط و رابطه برقرار می شود تا به هم بخورد. کلام شکل می گیرد تا شکل نگیرد. روزبه می گوید آن قدر پیش این دکتر آن دکتر خواهد رفت تا حرفی را که می خواهد از دهان یکی از آنها بشنود.

/ 7 نظر / 4 بازدید
دنریس استورم بورن تارگیرین از تبار اژدها

وای خدا چه قد خوبه که زیاد نوشتین!!!!!!!!!!!!!!

دنریس استورم بورن تارگیرین از تبار اژدها

اين اولين بار است که من به عنوان نفر اول کامنت ميزارم و اين موفقيتم را مديون پدر و مادرم هستم که همواره مرا در اين راه پر پيچ و خم همياري کرده اند در اينجا لازم است تا از معلم اول راهنمايي که به من اميد داد که بالاخره يک روز هم تو نفر اول کامنت ميذاري تشکر کنم و اين افتخار جهاني را به مقام معظم رهبري و خون پاک شهيدان و تمامي هموطنان عزيزم که هميشه از من حمایت کردن و به من اميد دادن تقديم ميکنم باشد تا رستگار شويم

امیر زندی

من عاشقتم حامد اما: اگه من مردم گریز هستم، اگر من تکنولوژی ستیز هستم، اگر من هنوز در پی اونم که توی کوزه آب بخورم و با اسب و درشکه برم مسافرت، اگه من توی توهم هستم به طور کلی! نمی شه واقعیت دنیا رو عوض کرد. نمی شه از تاثیر تکنولوژی در جهان امروز بی خبر موند. نمی شه کامپیوتر و گوگل و فیسبوک و آیفون رو بی خیال شد چون دنیا تغییر کرده عزیزم و توی این دنیا آدمهای با خصوصیات من کم پیدا میشه. واقعن فک می کنی مسیح دنیا رو جای بهتری کرده؟

میترا

یگانه ای تو ای بشر !

کیوان

سلام اقا حامد نوشته هایتان را خیلی دوست دارم درباره این پست که درباره استیو جابز گذاشتید باید بگم استیو جابز فقط روی گوشی و تبلت اثر نگذاشت روی شش صنعت انقلاب بوجود اورد خیلی چیز هایی که حداقل الان تو زندگیمون تاثیر گذاشتند بقول شما از صدقه سر کچل استیو جابزه !!!

روزبه

خوب بود

ترانه

تب داشتی ، نه؟ تب تنهایی. ... یک رابطه شروع میشه که تموم بشه ولی فقط تموم نمیشه در حینش ما رشد میکنیم و رشد همیشه با درد همراهه یکروزایی به خیال خودم شعر میگفتم قسمتی از یکیشون این بود ... سکه های شجاعتم را برای در آمیختن ها بی پروا خرج میکنم ...