نامه سرگشاده جمعی از فوتبال دوستان به رییس فدراسیون فوتبال برزیل

جناب آقای ژوزه ماریا مارین

ریاست محترم فدراسیون فوتبال برزیل

با سلام

به استحضار می رساند از آنجایی که ما هم آدم هستیم دوست داریم مراسم افتتاحیه ی جام جهانی را به صورت مستقیم تماشا کنیم اما اختلافات فرهنگی ما و شما که ریشه ای هفت هزار ساله دارد اجازه ی این کار را نخواهد داد. بنابراین خواهشمندیم برنامه ی افتتاحیه را طوری بچینید که بلایی که سر مسی و آن خانوم آمد دامن شما را نگیرد. برای سهولت کار شما برنامه ی افتتاحیه به شرح زیر پیشنهاد می شود:

1. اجرای سرود can't remember to forget you توسط امین تاجیک و نیما نکیسا 

2. اجرای ورزش زورخانه و نمایش پشم و پیل و معرفت 

3. اجرای سرود خوب و عزیزی برزیل زیبا توسط گروه سرود مهد گلگ 

4. اجرای لحظه ی گل خداداد عزیزی به استرالیا توسط جواد خیابانی

5. سخنرانی استاد کفاشیان

6. پخش مستند درباره ی انقراض ببرهای تامیل به جای یوزپلنگ ایرانی

7. سخنرانی مدیر روابط ماله کشی بین الملل شرکت آل اشپورت درباره ی لزوم استفاده از ابریشم در ش.ورت های ورزشی

8. شعرخوانی و بامزه بازی توسط ناصر فیض و شهرام شکیبا

9. تقلید صدای پسر شجاع و خانوم کوچولو

10. انجام حرکات ناموزون و به کلی بی ربط با آهنگ پخش شده

11.  گفتگوی ویژه ی خبری

12. رژه ی نمایندگان مجلس کشورهای حاضر در جام جهانی

در ضمن از آنجایی که مسابقات برای ما به صورت نیم بسمل ( یعنی با 7 ثانیه تاخیر) پخش می شود خواهشمندیم در صورت امکان مسابقات را 7 دقیقه زودتر پخش کنید که ما هم در شادی لحظه ی گل با مردم سایر نقاط دنیا همزمان باشیم نه مثل اسکول ها 7 ثانیه دیرتر از آنها به هوا بپریم.

پیشاپیش از بذل شما امتنان مندیم.

   

/ 5 نظر / 3 بازدید
علی

... اما جای شعراتون خالیه . بسیار

دامون قنبرزاده

سلام اول باید بابت پُستِ ضرب المثل های ایرانی تشکر کنم که بسیار جذاب بود و خنده دار و البته با تفاسیر گاهاً درست و منطقی. این را تجربه به من می گوید که ما ملتِ « واژه ها و شعارها » هستیم و بس. واژه سازی می کنیم و برای هر چیزی شعار می دهیم. اصلاً این مملکت روی « حرف » می چرخد ... صحبت در این باره طولانی ست. بعد هم بابت این پُست بامزه ی نامه به ریاست فدراسیون برزیل و بندِ « اجرای ورزش زورخانه و نمایش پشم و پیل و معرفت »، تشکر می کنم که عالی بود. این بند البته جملات بالای من را هم تأیید می کند: ملت ما فقط دنبال واژه سازی ست، دنبال غلو در هر چیزی، بی مبنا و هردمبیل.

اجرای تواشیح رو فراموش کردی.

علي كلانتري فرد

درود به آقا حامد. يادش به خير همين 4 سال پيش بود در مورد راهيابي ايران به جام جهاني برزيل نوشتي. خيلي جالب بود. باز هم خوندمش. دمت گرم. بنويس كه دلمان به نوشتن ما خوش است. فقط هميشه برام سوال بوده كه آدمي كه اينجوري تو وبلاگش مينويسه چرا تو مجموعه داستاناش اونجوري مينويسه. جفتش خوبه ها ولي حفظ كردن اين دو تا فضا خيلي سخت هست و عجيب و جالب و خلاصه همين ديگه.

....

متن نامه به فدراسیون برزیل خیلی جالب بود واقعا تو این مملکت انگار دغدغه ای غیر از مسائل تفکیک جنسی وجود ندار کلا مسوولین خیلی درگیرشن دیگه فکرشون به جاهای دیگه نمی رسه .... پر از نشاط جنسی ان !!!! نمی دونم مال تغذیشون یا کلن چون از مخ تعطیلن فقط در پی همین مسائلن