گوزن ها یا نمردیم و گلوله هم خوردیم.

 در هفته گذشته چندین حادثه در کشور روی داد. از این رو بر آن شدیم با کارشناس (( سوانحِ قربانی مقصر محور )) مصاحبه ای داشته باشیم و نظر ایشان را جویا شویم:   

بی احتیاطی علت مرگ گوزن زرد

س: در این هفته گوزن زرد پارک پردیسان در روز روشن و وسط شهر هدف سه گلوله قرار گرفت، در این مورد چه نظری دارید؟

ج: اصلا به این شکل نبوده. سازمان محیط زیست در راستای وظایفش در زمینه حفظ جانوران اخیرا اقدام به مسلح کردن وحوش کرده. چون وقتی یوزپلنگ با آن هیبتش به راحتی شکار می شه شما توقع دارید خرگوش و گوزن دست خالی چیکار کنند از طرف دیگه نیروهای سازمان هم محدوده گروهی بازنشست شده اند و گروهی در انتظار اعدام به سر می برند این بود که کارشناسان سازمان به این نتیجه رسیدند که باید حیوانات رو مسلح کنیم تا خودشون از خودشون محافظت کنند. طی گزارشی که به دست بنده رسیده این گوزن محترم صبح روز حادثه داشته اسلحه اش رو تمیز می کرده که متاسفانه به علت بی احتیاطی این حادثه ی ناگوار پیش میاد، من از همین جا به همه ی گوزن ها، آهوان و مسعود کیمیایی تسلیت می گم.

س:  ببخشید گزارش شده سه گلوله به این گوزن شلیک شده، چطور ممکنه خودش به خودش سه گلوله شلیک کرده باشه؟

ج: بنده هیچوقت گوزن نبوده ام که بدونم چطور این کارها رو می کنن ولی از این گوزن ها هرچی بگی برمیاد.

س: پس شما می فرمایید شلیک از سمت اتوبان همت نبوده؟

ج: به هیچوجه. من از سازمان المپیک می خوام اگه عامل این تیراندازی دستگیر شد سریعا ایشان رو به تیم ملی تیراندازی به اهداف پرتابی دعوت کنند. شما فکرشو بکن از تو ماشین در حال حرکت تو اتوبان شلیک کنی به گوزن زرد و سه تا تیر از لای اون همه قلیون و دود که پارک پردیسان رو محاصره کردند بره بخوره تو گلوی اون مرحوم. فقط می شه گفت دست مریزاد.

س: درسته می گن آخرین جمله ی گوزن زرد این بوده که نمردیم و گلوله هم خوردیم؟

ج: اشتباه به عرضتون رسوندن. آخرین جمله ی اون مرحوم این بوده:‌(( از مسوولان محیط زیست که در حفظ و حراست از جانورانی مثل ما سنگ تمام می گذارند کمال تشکر را دارم. امیدوارم...)) متاسفانه در این لحظه صدای موسیقی سوزناک به قدری بلند بوده که نگهبان پارک که خودشو به محل حادثه رسونده بوده و سر گوزن رو گذاشته بوده روی پاش نشنیده گوزن زرد در اون وضعیت امیدوار به چی بوده.

 

غرور کاذب علت مرگ پرندگان باغ پرندگان شیراز

س: در خبرها آمده بود پرندگان باغ پرندگان شیراز به علت سرمازدگی به دیار باقی شتافتند. خواستیم نظر شما رو بدونیم؟

ج: به هیچوجه.

س: یعنی چی به هیچوجه؟

ج: یعنی به هیچوجه سرمازدگی نبوده و فقط یه سرماخوردگی مختصری بوده و بنده خودم بعد از اطلاع از ماجرا به دیدار سانحه دیدگان شتافتم و یکی از پرنده ها... نمی دونم قمری بود یا کبک خواست شرح واقعه رو بگه ولی اینقدر سرفه کرد که وقت ملاقات تموم شد و پرستار محترم ما و هیات همراه رو بیرون کرد.

س: گیریم سرماخوردگی... به نظر شما مسوولان باغ پرندگان نباید تمهیداتی رو برای گرم کردن پرنده های بی گناه در نظر می گرفتند؟

ج: همه چی گردن مسووله؟ پس شما اصحاب رسانه چه کاره اید؟ خود تو تا حالا رو چند تا مرغ عشق لرزون پتو انداختی؟ آخه چرا دامن می زنید؟ اون پرنده ها الان شدند بی گناه؟ چطور وقتی زرشک پلو با مرغ می خورید یاد مظلومیت پرنده ها نمی افتین؟ چطور وقتی به جوجه کباب تون لیمو می زنید یاد جگر سوخته ی اون مرغ مادرمرده نیستید؟ مگه فقط این پرنده ها تو دنیا بودن که یخ زدن؟ اگه همین الان اینجا توزیع مرغ یخ زده با قیمت دولتی بود خود شما نوبت رعایت می کردی؟ نمی کردی. کت منم تا حالا جر داده بودی که دو کیلو بیشتر مرغ بگیری. من خودم با اون مسوول باغ پرندگان صحبت کردم، گفت من تا صبح ده دفعه رفتم سراغ پرنده ها پتو انداختم روشون باز اینها روشونو پس زدن، چرا؟ رو غرور کاذب، رو جوونی، رو جهالت. شما دقت کن هرچی باشه اونجا شیرازه یه مسوول چند بار تا صبح می تونه تو سر سیاه زمستون از خواب پاشه، بره سر بزنه ببینه قناری ها روشونو پس نزده باشن. انصاف هم خوب چیزیه. من خودم تو بچگیم یه جوجه داشتم یه بار پتو انداختم روش، مرد. آدم نمی دونه کی باید رو این پرنده ها پتو بندازه کی نندازه. پرنده اند دیگه انسان که نیستند.

 

لجبازی علت فوت کارگران خیابان جمهوری

س: گفتید انسان... دو خانوم کارگر در این هفته از پنجره ی یک ساختمان در حال سوختن به پایین افتادند و متاسفانه فوت شدند. علت این حادثه را چه می دانید؟

ج: لجبازی. خیره سری. شما فیلم های حادثه رو ببین. عزیزان آتش نشان به اون خانم ها می گن نیا بیرون. نیا بیرون. الان باز می شه. ولی اونها به حرف اینها گوش نمی دن و لجبازی می کنن و میان بیرون. مگه آتیش ترس داره، مگه آتیش لولوخورخوره است. خب می موندی داخل اتاق نیم ساعت، یک ساعت یه روز دو روز یه هفته مدارا می کردی با آتیش نردبون باز می شد، می اومدن کمکت می کردن، آتیش عادی بوده یازده سپتامبر که نبوده.  

س: پس درسته می گن اولین نردبان باز نشده و اگه اون باز می شد الان اون دو خانوم زنده بودن؟

ج: از کجا معلوم، شاید تا الان رفته بودن زیر ماشین یا آلودگی هوا باعث فوت شون شده بود.

س: پس شما تایید می کنید که نردبان باز نشده؟

ج: بنده چه کاره ام که تایید کنم، نردبون سازم؟ از نردبون رفتم بالا؟ از دیوار سفارت رفتم بالا؟ یا چی؟

س: گذشته از این مساله ی نردبان و تشک نجات به نظر شما صاحب کارگاه که نه امکانات اطفای حریق داشته نه راه فرار درستی تعبیه کرده بوده مقصر نیست؟

ج:‌ایشان در قید حیاتند؟

س: بله.

ج: پس مقصر نیستند.

س: اوکی راستی گفتید دیوار، نظرتون درباره ی این راه حل قشنگی که مطرح شده که برای رفع مشکل آلودگی هوا همه از تهران برن بیرون چیه؟

ج: پرفکت! به نظر من اگه یه زلزله بیاد این شهر کن فیکون بشه که خیلی بهتره، به جز مشکل آلودگی هوا باقی مشکلهای شهروندان هم حل می شه. من از مسوولان می خوام به جای اعلام روزشمار خشک شدن قطعی دریاچه ی ارومیه برای وقوع هرچه سریعتر زلزله چندین و چند همایش و نمایش و نشست برگزار کنن تا بلکه زلزله بیاد همه ی دردهامون درمون بشه.

س: ممنون از وقتی که گذاشتید.

ج: خواهش دارم.

..........

پی نوشت با تاخیر:‌ فیلم حادثه را دیدن دل می خواهد. نمی دانم این خوبی دنیای مجازی است یا بدی اش که ده تا فیلم از لحظه ی حادثه همه جا پخش شده این خوبی عصر تکنولوژی است یا بدی اش این خوبی هرکس یک خبرنگار است یا بدی اش ولی به خانواده ی آنها هم فکر کنید.  

/ 17 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
روشنک

داود جواب قانه کننده ای به جهرمی دادی :)))))) ولی مطمئنم دوباره این جمله ی تکراری رو باز هم کامنت می ذارن :)

روشنک

قانع کننده(از اشتباه املایی عذر خواهی می شود)

هستی

تکنولوژی به موازات هر خوبیش یه بدی هم داره. من به شخصه فکر می کنم بدیاش بیشتر از خوبیاشه ولی خوب مگه میشه تو این روزگار بدون تکنولوژی زندگی کرد.

امیر

در مورد ترشی نظر استاد روزبه را جویا میشیم ...

هادی

http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=116305 http://dana.ir/News/56153.html

وحید حسینی

حوصله داشتی اینو در "حلقه‌های دام" بخون: بزرگمرد موسیقی مقامی خراسان، برای معیشت در 80سالگی در غسالخانه‌ی شهرش مرده می‌شوید!

میتینگ انلاین

سلام تو این مملکت واقعا عجیبه که بگیم امشبم گذشت و کسی ما رو نکشت. ممنو از نوشته خوبتان. در وب نگار وبلاگ معرفی می کنم.

m.gh

بعله یا بله نمیدونم اما واقعا خوب گفتند که از ماست که بر ماست دوستدار محیط زیست زندگی سبز