ده توصیه به نویسنده ی جوان

1. پرخوری نکنید. غذا خوردن شما را به تمام لذتی که می توان در زندگی برد می رساند بنابراین شما دیگر انگیزه ای برای نوشتن نخواهید داشت.

2. مواظب دندان هایتان باشید. هیچ نابغه ای با درد دندان نتوانسته داستانی بنویسد.

3. یا زن لال بگیرید یا سعی کنید حتی الامکان کر باشید. این مورد هیچ دلیل خاصی ندارد.

4. به هیچ وجه از قرص های ضد افسردگی استفاده نکنید. با مصرف این قرص ها یک روز صبح بلند می شوید و می بینید تبدیل به کلم شده اید. کلم هم که نویسنده نمی شود خیلی که همت کند می شود سالاد کلم.

5. اگر مرد هستید بروید از شاخ آفریقا زن بگیرید که بدنش با گرسنگی عجین باشد و اگر زن هستید خیلی ساده شوهر پولدار کنید.

6. فکر مهاجرن را از کله بیرون کنید. با خودتان صادق باشید شما ساموئل بکت یا کوندرا نیستید. شما به زبان مادری تان هم به زور می نویسید. شما فرهنگ خودتان تاریخ خودتان را هم درست نمی شناسید. بتمن هم نمی تواند صبح تا شب در رستوران ظرف بشورد و شب ها شاهکار به زبان فرانسه خلق کند.

7. دوست خوب ابتیاع کنید. دوستانی که از دلار و دبی و قیمت یک متر زمین در قیطریه حرف می زنند شما را هم در این باتلاق فرو می برند.

8. یاهو مسنجر برای شما سم است.

9. مسیح باشید. شما نه مادر دارید نه پدر نه برادر نه خواهر. تنها به دنیا آمده اید و تنها و مقروض و بدنام از دنیا می روید. آمین

10. استقلالی نباشید. این مورد را همینطوری بی خودی گفتم که در این ایام که لیگ تعطیل است علاقمندان سوژه ای برای فخش خواهر مادر دادن و تخلیه روانی داشته باشند.

11. مهمانی نروید. آخر شما با عمه تان چه حرفی دارید بزنید؟ آخر چقدر در پارتی های تکراری با آهنگ گودبای پارتی جعفر لنگ و لگد می اندازید؟ من مطمئنم اگر همینگوی وقتش را به صله ی ارحام می گذراند فوق فوقش ماهیگیری می شد که خاله اش ازش راضی بود و دعایش می کرد.

12. وقت تان را برای موضوعاتی مثل این که چرا گفتی ده مورد و شد دوازده مورد تلف نکنید. بروید وقت تان را برای بحث های سیاسی بی انتها تلف کنید.

.....................

لطفا ببینید:

http://www.hamdelan.org/index.php?option=com_content&view=article&id=287

/ 25 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جواد

اونی که زن نداره باید حتما بره شاخ آفریقا بگیره؟

سورمه

نویسنده جماعت که زن ستیز باشه وای به حال مردم عادی.

پ

عالی: فکر مهاجرت را از کله بیرون کنید. با خودتان صادق باشید شما ساموئل بکت یا کوندرا نیستید. شما به زبان مادری تان هم به زور می نویسید!!

سورمه

برای زن ستیزی نوشته نشده ولی خودآگاه یا ناخودآگاه زن ستیزانه است. شاید شما نپذیری ولی همین چیزهای کوچیک تفکرات و رفتارهای بزرگ رو شکل می ده. مطمئنن اگه از قشر دیگه ای بودی انتظارات هم بالا نبود ازتون که آدم بخواد وقت بذاره کامنت بنویسه.

جیجید

باز هم که طنزت آبکیه. واقعا نمی فهمم حامد حبیبی با اون تکنیک بالا تو " پنچرگیری ها ... " چرا اینجوری طنز میویسه. آقا طنز ننویس خوب. آدم یاد ... ولش. می دونم که بازم یه جواب تند میدی! ;)

نائله

سبک طنزتون بسیار هم خوب هس من خودم دخترم واقعیت تلخه دیگه برا همین خانوما زورشون اومده کامنت مخالف میدن

11 را بیشتر دوست داشتم.

می سم

فراخوان دومین جشنواره سراسری اینترنتی داستان کوتاه کوتاه دخیل (داستان های ۷۳ کلمه ای ) Vakill.modafe@gmail.com dastan2@mihanmail.ir وبلاگ : www.vakillmodafe.blogsky.com تلفن تماس ضروری : 09102940465