من خودم 4

از روزی که بشر کشاورز شد حسادت وارد زندگی اش شد و اساس پیشرفت و تمدن. یکی از دوستان گفته بوده که فلانی چشم دیدن چاپ شدن کتاب های دوستانش را ندارد. فلانی منم و یکی از دوستان به احتمال زیاد آقای کا. کتاب های دوستانش هم یا کتاب های کا است یا میم. ( این جوری نوشتن اسم ها اگر خودسانسوریست کافکا هم خودسانسور بوده) من روزها و دقیقه های بسیاری به این جمله فکر کردم. اجداد من ( به جز پدربزرگم که لیلاج بود) همگی اگر گدا نبوده باشند کشاورز بوده اند. کشاورزهای دست به دهانی که به دو خوشه ی گندم همسایه حسادت می کرده اند بنابراین هی می رفته اند بیل می زدند بیل می زدند که دو خوشه عقب افتادگی شان را جبران کنند. راستی یادم نبود حسادت خوب می شود غبطه. پس... غبطه می خورده اند. این روزها اگر شما با کسی دوست می شوید یعنی او را وارد حلقه ی مغبوطان ( مورد غبطه واقع شوندگان) خود می کنید. هیچوقت ما به آدم هایی که نمی شناسیم حسادت نمی کنیم مثلا به الناز شاکردوست ولی همین الناز شاکردوست اگر خواهر رفیقمان بود حالمان از هر فیلمی که بازی می کرد به هم می خورد. پس حالا که از تنها پنجره ی این طبقه که در راهرو است به منظره ی تکراری برج میلاد و کوه های شمال تهران نگاه می کنم فکر می کنم خیلی پست تر از دوستانم نیستم. کاش آدم ها به جای لبخند زدن و آرزوی خوشبختی خیلی رک به هم می گفتند چقدر از شنیدن خبر چاپ کتاب هایشان یا خبر ویزای شینگن گرفتن شان یا دیدن عکس های پاریس شان ناراحتند. این جوری دنیا جای بهتری می شد.

حامد - آرزومند دیدن بدبختی تک تک شما

/ 3 نظر / 4 بازدید
زرى

اتفاقا من به اونايى كه نمى شناسم حسودى مى كنم، آدماى جهان اولى مخصوصا اونايى كه توى سوييس زندگى مى كنن، بعضى آدماى مشهور، به آدماى پولدارِ با عقل وشعور ، به اونايى كه شغل درست و حسابى دارن، به آدماى خوش قد و بالا و جذاب، به آدماى باهوش ، به آدماى خوش سرو زبون و.... فعلاً همين

مریم منصوری

اشتباهت همین جاست... اتفاقا این حسادتی که می‌گی برای کارمند جماعته... کشاورزا چشم‌شون به دست همسایه نیست... چشمشون به آسمونه... و اصولا کشاورز جماعت، از کارمندی که حقوق ماهیانه می‌گیره دست و دل‌باز تره... حامد یعنی اجدادت رو هم خوب نمی‌شناسی‌ها؟؟؟!!!!!

روزبه

اي ناقلا ! نكنه حسوديت شده من رفته بودم پاريس ؟!