یادداشت های روزانه ی یک تازه روانی -3

هر چیزی که ابتدا درمان به نظر می آید بعد از مدتی درد خواهد شد. نمی دانم این جمله از من است یا از اسقف اعظم کانتربری. مهم این است که واقعیت دارد. من راه های زیادی را برای کاستن از فشار روانی امتحان کرده ام یکی از بهترین هایش خرید کتاب و فیلم. نفس خرید کتاب، لمس کتاب، لمس روکش های نایلونی فیلم های دو هزار تومانی. اما حالا این کپه ی فیلم های ندیده، این قطار کتاب های نخوانده بار سنگینی بر روانم شده. همیشه فکر می کنم عقبم. همیشه فکر می کنم دیر شده. چند صفحه از کتابی را می خوانم و بعد فکر می کنم فلان کتاب را نخوانده گذاشته ام و دیگر تمرکزم بر باد می رود. چند دقیقه از فیلمی را می بینم و یاد پروست های نخوانده می افتم و دیگر فیلم به دهانم زهرمار می شود. قبلا وقتی کتابی را بی دقت می خواندم فکر می کردم باشد دفعه ی بعد با دقت خواهم خواند. حسن سی و پنج سالگی این است که می دانی دیگر فرصت دوبار خواندن کتاب یا دو بار دیدن فیلمی را نخواهی داشت. 

پی نوشت: دیروز در ویترین یک کتاب کهنه فروشی چهارده جلد تن تن اصل انتشارات یونیورسال به چشمم خورد. قیمت: چهارصد هزار تومان. به تمام بچه های خوره ی تن تن زنگ زدم تا این مجموعه در حلقه ی دوستانم باقی بماند. هنوز که کسی داوطلب نشده. مسعود می گوید: تن تن داشتن لیاقت می خواهد. ولی من فکر می کنم بیشتر از لیاقت پول می خواهد.  

/ 10 نظر / 5 بازدید
دوهفته اخیر

با درود بر شما منتخب داستان های دو هفته اخیر. داستان برگزیده (ساحل باد اثر ابراهیم مهدی زاده ) و دیگر داستان ها

طاها بذری

آخ تن‌تن... تن‌تن خوبه. من فکر کنم همه‌ش رو خوندم و یک جلد هم دارم "سیگارهای فرعون" که یک احمقی تو اول راهنمایی حاضر شد با یک چراغ قوه ۲۰۰ تومنی عوض‌ش کنه و من خوش‌حال شدم. ولی واقعا جلدی ۱۰۰ تومن خیلی سخته... مخصوصا که جستجو هفت جلدی‌ش الان هم قیمت یک و نیم جلد تن‌تن در میاد!

.

چه خوب که هر روز مینویسی :)

نش

وای بر ما سی و پنج ساله ها!

عباس

سلام. وای بر تو ! می بینم روزی را که بر پل صراط آن کتاب ها را از گردنت آویزان کنند و فیلم ها ی ندیده در دوزخت اندازند. وای بر تو!

che

آقا! فکر می کنم برای یک فرد طبقه متوسطی تن تن فقط لیاقت می خواهد.برای فرو دستان پول و نه لزوما لیاقت.

دقیقا! منم که 24 سالمه همین جوریم!!!

روشنک

من 7 جلدش رو دارم . تازه 500000 تومن هم نمی فروشم هرچند به پولش واسه سفرهای ماجراجویانم احتیاج داشته باشم! .. دل اونهایی که یک جلدش رو هم ندارن بسوزه! .. &^)) ..

میثم رشیدی

سلام چقدر شبیه همین در این موضوع...

علیرضا

سلام دوستان ...وبلاگ رو از جستجو در گوگل پیدا کردم این کتاب ها رو برا مجموعم لازم دارم : جواهرات کاستافیوره - ماجراهای تورنسل - سیگارهای فرعون - عصای اسرار آمیز - عظمت بازیافته - کوسه های دریای سرخ 09369385051 قیمت بدید ...فقط تمیز باشه لطفا ...دمتون گرم