بی تعارف

1. من واقعا تبریک می گم به همه ی شهروندان، از صمیم قلب چون امروز با اعدام این دو جوان خفت گیر ریشه ی خفت گیری و قمه کشی تا دنیا دنیاست در این مرز و بوم خشکانده شد. به شما هم تبریک می گم شمایی که حتا حاضر نیستید به انگشتان مرمرین تان زحمت بدهید و اگر مخالف اعدام این دو نابکار بودید یک کامنت ( حداقل یک کامنت) برای مطلب من در این زمینه می گذاشتید. ای خاموشان عالم! ای تماشاچیان تخمه شکن! از همه ی شما متنفرم بیش تر از آن کسی که کلاه کش باف به سر کرده و طناب به گردن می اندازد.

2. در این یک هفته با دوستان تحصیلکرده یا وکیلم صحبت می کردم. همه متفق القول بودند که اعدام حق آن دو جوان است و خفت گیری کار بسیار ناپسندیست. در ناپسند بودن و بی شرمانه بودن خفت گیری و زورگیری شکی نیست ولی 10 سال، 15 سال زندان برای آنها کافی نبود؟ یعنی دیگر کسی چاقو نمی گذارد بیخ گلوی دیگران؟

3. راستی اعدام مفسدان اقتصادی به کجا رسید؟ مگر آنها کم اذهان عمومی را جریحه دار کردند؟ مگر ریشه ی تمام این جرائم و قالپاق دزدی ها بی پولی و فقری نیست که زالوهای اقتصادی و منفعت طلب ها به آن دامن می زنند؟

4. دیشب برای تجدید روحیه در محیط خانه گشتم و یک فیلم به اصطلاح کمدی پیدا کردم که ترنس هیل و بود اسپنسر تویش بازی می کردند. در اولین سکانس فیلم ( از شانس ما) داشتند یک نفر را اعدام می کردند. بچه که محو فیلم شده بود و از صحنه ی اعدام چشم برنمی داشت گفت: دار چیه؟ من گفتم: هممممم! دار همینه دیگه. بچه گفت: یعنی چی می شه؟ گفتم: هممممم! هیچی طناب رو میندازن گردن یارو... برای همین مادر پدرها به بچه ها می گن چیزی گردنشون نندازن. بعد با صدایی که سعی می کردم صداقت در آن موج بزند گفتم: این مال قدیم هاست الان که کسی را دار نمی زنند.

ترنس هیل با شلیک گلوله ای ما را از تماشای باقی مراسم راحت کرد. فیلم را قطع کردم. امروز صبح که حال نداشتم بروم سر کار در روزنامه خواندم مراسم در خیابان ایرانشهر برگزار شده است. چه نام با مسمایی و چه جای به جایی برای من که هر روز صبح به آن خیابان می روم و تفریحم این است که گاهی از پنجره ی طبقه ی هفتم خیابان ایرانشهر را برانداز کنم و در دل به هشتاد میلیون هموطن تبریک بگویم.

بازهم تبریک به تک تک شمایی که این مطلب را خواندید و احیانا نچ نچ بی خاصیتی هم کردید. زیاده عرضی نیست.

پی نوشت: الان متوجه شدم که مراسم در پارک هنرمندان برگزار شده است. باز هم تبریک می گویم و شادباش.

/ 33 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
روزبه

راه حل خشونت و زورگویی نه اعدام است و نه زندان فرهنگ سازی می خواهد آن دو جوان در کنار هزاران جوان دیگر قربانیان بی چون و چرای ناعدالتی اند

hichkas

noch noch.[رویا]

مریم

چه باید کرد؟ چه میتوان کرد؟ دو جوان کشته شدند، در پارک. نمیدانم تعریف مجازات اعدام تغییر کرده یا پارک تغییر کاربری داده؟ هر دو بی پدر بودند و میدانیم که بی پدری دلیل هیچ جنایتی نمیشود اما ایا سبب ساز آن نبوده؟ متاسفانه بی آنکه در پی علت باشیم تنها معلول را محکوم میکنیم. نه قاضی هستیم که از این پس اینگونه رای ندهیم و نه میتوانیم از اینگونه حکمها جلوگیری کنیم چون در توانمان نیست اما میتوانیم از خودمان شروع کنیم و به دیگران نیز کمک کنیم آغاز کنند دیگرگونه نگریستن را که جامعه تنها با اصلاح تک تک مردمانش اصلاح میشود.

مهسا

من از بچگی همیشه می ترسیدم از اینکه فیلم "سر به داران" رو ببینم ، اسم فیلمه با روحیاتم سازگار نبود. به لطف دوستان این روز ها تو خیابون تئاتر سر به داران اجرا میشه تا هیچ انسان هنر دوست و بشر دوستی به خاطر نداشتن پول بلیط چنین صحنه هایی رو از دست نده .

از قوم وحشی

قطع دست در چهارراه ملاصدرای شیراز هم روش !!ایران دیگه ! دم ما گرم که قطه دست وپا داریم ،تجاوز داریم ،شلاق وسنگسار داریم ومابقی ولابد سکوت چیز خوبیه !! ولابد ما در بربرستان زندگی نمی کنیم ؟تاریخ این روزها رو خواهد نوشت وما چه روسیاه نیستسم لابد!!!

يك زن

يك سوال دارم: شما واقعا با چند وكيل صحبت كرديد؟ مطمئن هستيد كه وكيلند؟ چرا من كه يك وكيل هستم، اعتقادي به استحقاق مجرمان براي مجازات سلب حيات (اعدام) ندارم؟! اركان مادي، قانوني و معنوي اين اتهام انتسابي به شدت مخدوش است. مطلب شما را در روز آنلاين خواندم و فكر كردم بد نيست كه تعميم بي دليل ندهيد و استقراء ناقص نكنيند.

امیر

سلام مجموعه داستان آنجا که پنچرگیری ها تمام می شوند رو خوندم.. به نظر من داستان فیدل فوق العاده بود.. چون آدماش ایرانی ان. روح انسان ایرانی توشه و خیلی دوسش دارم .. اتفاقی که تو بقیه ی داستانا نمی افته تو بقیه ی داستانا خواستین به انسان به یه دید کلی نگاه کنین که به همین خاطر داستانا از روح ایرانی افتادن و خسته کننده میشن یه جاهایی من این مجموعه رو تو انجمن داستانمون به بقیه بچه ها معرفی میکنم موفق باشید

امیر

یادم رفت بگم.. فیدل غیر از روح ایرانی داشتن ساختار محکمی هم داره و از هر لحاظ بیسته

هادی

کاری از مانا نیستانی عزیز: http://iroon.com/irtn/cartoon/224/

سوده

من از خاموشان عالمم. دستهایم خالی بود و فقط نگاه کردم. دریغ از یک قدم. اما قلبم... ای خفت گیران مرحوم! من بسیار غصه خوردم از اعدامتان، بسیار دلم سوخت برایتان در آن لحظات آخر، بسیار مخالف این مجازات سنگین بودم، بسیار فریاد زدم از این ظلم در جمع های کوچک دوستانه! اما دریغ از یک قدم...هیچ.