پورشه سوارم آرزوست...

در خبرها آمده بود که یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری وقتی با خودروی پرایدشان عازم قزوین بودند دچار حادثه شدند.

1. شاید هشت سال پیش پراید سوار بودن یا پژو پونصد و چهار سوار بودن و کت و کفش پاره پوشیدن می توانست رای آور باشد اما حالا که همه ( از مردم و کاندیداها و اصحاب رسانه) معتقدند در این هشت سال فرو رفته ایم این حنا دیگر رنگی ندارد و به عبارتی می توان گفت این مم..ه را لولو برد.  

2. اصلا اشخاص تراز اول یک مملکت چرا باید فقیرانه زندگی کنند؟ در هیچ جای دنیا هیچکس از رییس جمهور یا سران یک کشور انتظار ندارد نان و پنیر بخورند، کفش پاره به پا کنند یا با گاری به کاخ ریاست جمهوری بروند. به نظر من سران یک کشور باید خوب بخورند، خوب بپوشند و خوب بگردند چون اولا که آدم گرسنه مغزش کار نمی کند که بخواهد مشکلات مملکت را حل کند و بار سنگین مسوولیت را به دوش بکشد و در ثانی رییس جمهور یک مملکت باید وضعش از رییس یک شرکت یا یک فوتبالیست بهتر باشد وگرنه که اهل و عیال آنقدر به جان او غر خواهند زد که او تمرکز اداره ی مملکت را از دست خواهد داد. اصلا ملاک یک رییس دولت خوب مگر غیر از مدیر و مدبر بودن و عاقل بودن و سیاست ورز بودن و منافع ملی را ارجح دانستن و اینهاست؟ کجا نوشته شده چرچیل یا ویلی برانت فرغون سوار بوده اند یا شب ها اشکنه می خورده اند؟

3. من یکی که پورشه سوارم آرزوست...

پورشه سواری که آنقدر مال و منال داشته باشد که چشم و دل سیر باشد

پورشه سواری که اطرافیانش آنقدر داشته باشند که او نخواهد بین آنها پست و مقام پخش کند.

پورشه سواری که طعم پورشه سوار شدن را چشیده باشد و بخواهد آن را به هموطنانش بچشاند.

پورشه سواری که از فقر پتکی نسازد و آن را بر فرق کسی که از او انتقاد کرد نکوبد.

پورشه سواری که جرات داشته باشد نتیجه ی بازی ایران قطر را حدس بزند. نه این که در برابر چنین پرسشی جواب های فلسفی بدهد.

پورشه سواری که قاه قاه بخندد و خندیدن را عار نداند و عین آدم های عصا قورت داده به دوربین خیره نشود.

پورشه سواری که یک بار هم شده تی شرت بپوشد، برود یک کله پاچه ای ببیند یک دست کله پاچه چند است. 

پورشه سواری که چون خودش از کتاب و هنر چیزی نمی داند و ادعایی هم ندارد، هنر و ادبیات را بدهد دست اهلش.

پورشه سواری که آنقدر قبلا سفر خارجی و داخلی رفته باشد که حالش از سفر به هم بخورد و بنشیند در کاخ ریاست جمهوری و کار کند.

چنین پورشه سوارم آرزوست....

/ 19 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خانوم فا

این روزا غمگین تر و بی حس تر از 88 .می دونم هیچی درست نمی شه.به تمام بدتر شدن های این همه سال قسم

.

با اجازه شیر شد تو فیسبوک ;)

fallen

اورول که میگفت اول باید یه فکری به حال گوسفندها کرد..

گولیا

یک بار شعری درباره خرگوش‌ها نوشته بودید. یاد اون افتادم.

مری

واقعا ... چنین پورشه سوارم ارزوست ...

مهسا

فکر کردی پورشه سوار چشم و دل سیر و بی درد چه جوری به اون نقطه رسیده...!؟؟ من به هیچ عنوان طرفدار کاندیدای پراید سوار مورد نظر نیستم ولی اگه به دور برت خوب نگا کنی اکثر این مرفهین کاری رو که تماما به نفعشون نباشه انجام نمیدن ینی چیزی به اسم فکر کردن به دیگران براشون تعریف نشده چه برسه رییس جمهور شن و واسه یه ملت خدشونو به آب و آتیش بزنن من که بعید میدونم

سارا

منم دقیقا" همین دلایل رو داشتم اما همه یه جوری به حرفام توجه می کردن که یعنی خفه شو همین بر و بچ امید رو می گم نه اونوریها به هر حال اینه دیگه

ماه

وبت عالییییییییییییییییییی خوشحال می شم بهم سری بزنی نظرم بده

سامان

به اين خانوم يا آقای "ماه" که گفته بود به وبلاگش سر بزنی، سر زدی؟ مطالبش به شدت درگیر کننده س. و به قول رضا قاسمی به عنوان مواد خام به درد میخوره. از دستش نده.

هادی

اگر پورشه سوار بشن اونهم عیان و آشکار - و نه تو خفا مثل وقتهایی که با بنزهای آنچنانی میان فرودگاه تا سوار هواپیما بشن برن اینور و اونور!با اهل و عیال و البته با اسکورتها و بادی گاردهای مختلف- اونموقع چطور با این مردم بازی کنند؟! بالای چند دهه است همین طور از مردم کولی گرفتند عزیز من.....از همین پراید سواری، به بنز سواری و هواپیما سواری و اسکورت و بادی گارد و .... رسیدند شما انتظار داری این سوراخ دعا رو ول کنند!!!