تسلیت و معذرت خواهی

از آنجایی که یکی دیگر از دانش آموزان حادثه ی آتش سوزی شین آباد از دنیا رفته و آنهایی که باید به مردم تسلیت بگویند سرشان شلوغ است و اشک شان هم که مثل اوباما دم مشک شان نیست که بخواهند قطره اشکی بریزند و غیره این جانب وظیفه ی خود دانستم که این ضایعه را به خانواده ی این دختر و مردم ایران تسلیت بگویم.

در ضمن چون آنهایی که باید معذرت بخواهند ( استعفا و هاراگیری پیشکش) معذرت را دون شان مرد می دانند آن هم مرد کت و شلواری. این جانب به عنوان یک شهروند این مملکت ( که در هر اتفاقی که در این مملکت می افتد و هر کم و کاستی که وجود دارد خودم را سهیم و مقصر می دانم حداقل به اندازه ی یک هشتاد میلیونیم) از خانواده ی این دختران آسیب دیده و مظلوم معذرت می خواهم و امیدوارم مرا که در این سی و چند سال فقط به فکر مشکل ترافیک و آلودگی هوای تهران بوده ام و مثل ماری آنتوانت فکر می کردم دیگر همه جا گازکشی شده و از بخاری نفتی خبری نیست ببخشند و حلال کنند.  

حامد حبیبی

نهم دی ماه 1391

/ 7 نظر / 5 بازدید
رایحه

[ناراحت]سلام معذرت و تسلیت می

ام پاتوق

سلام وب خوبي داري.هرچند هميشه جاي پيشرفت هست.خوشحال ميشم به منم سر بزني و نظرت رو بگي.منتظر حضورت هستم.موفق و پيروز باشي.فعلا...

مهم نیست

سلام شاید ظالمانه و احمقانه است که بگویم در تمام این مدت نسبت به این حادثه موضعی متفاوت داشتم و ته ذهنم فکر می کردم که "چه فرقی بین دختران آسیب دیده و یا فوت شده ی شین آباد با تمام بچه های آسیب دیده ی دیگر در این کشور و احیانا در این کره ی خاکی وجود دارد که ما برای آن ها این گونه مرثیه سر نمی دهیم. و قطعا احمقانه و بی ربط خواهد بود اگر بگویم که این نوشته ی شما را از سر اتفاق زمانی خواندم که داشتم به موسیقی فیلم "فهرست شیندلر" گوش می کردم و در نتیجه کاملا ناخواسته ته دلم لرزید. حالا می خواهد "فیلم هندی مآبانه" باشد و یا " تحت تاثیر قرار گرفته" اما من هم به اندازه خودم هم معذرت می خواهم. پ.ن: آزمایشات میلگرم (Milgram Experiment) در خصوص نتیجه فرمان برداری شهروندی از قدرت یک نتیجه جانبی جالب دارد. تخریب های وحشتناکی که جنبه انسانی دارند (مانند جنگ ها) معمولا توسط یک نفر اتفاق نمی افتند. اما هنر ما در این است که نقطه اتکا امنی پیدا کنیم و دامن خودمان را از این تباهی پاک کنیم. همه مقصریم.

احمد

سیران و سارینا حیف

هلیا

کسی نیست... دستی نیست...

امیر

سلام. اولا احساس همدردی بنده رو هم امیدوارم همه ایرانیان عزیز بپذیرند. دوما تبریک بابت این خرج احساسات گرانبهایتان. سوما اولین عبورم از این گذرگاه هست و حقیقتا لذت بردم و خواهم برد.

هادی

مطمئنم که در این سی و چند سال زندگی فقط به فکر آلودگی هوا و ترافیک نبوده اید در غیر این صورت این پست و پستهای قبلی مشابه را از شما ندیده بودیم بلکه این پست تلنگری است برای من و امثال من که اینقدر به محیط اطرافمون بی تفاوت هستیم امیدوارم صاحب عقلی شویم و احساسی ، تا بلکه به کمک انها این ظلمها را از بین ببریم بنده هم از صمیم قلب این فاجعه رو به خانواده این عزیزان تسلیت عرض می کنم.