نامه ی سرگشاده به خودم

از آنجایی که در این اوضاع و زمانه اگر آدم نامه ی سرگشاده به کسی بفرستد ممکن است نامه ی سرگشاده ی اول و آخرش باشد اینجانب تصمیم گرفتم به خودم نامه ی سرگشاده ای بفرستم و چند مشکل و پیشنهاد را مطرح کنم چون هم جنبه اش را دارم و هم خودم را آنقدر مهم می دانم که کسی برایم نامه ی سرگشاده بفرستد:

آقای حامد حبیبی

با سلام

اینجانب حامد حبیبی بیکار، بیعار و سیکل، می خواستم چند نکته را به عرض تان برسانم هرچند می دانم شما وقت خواندن این نامه ی سرگشاده را ندارید و می دهید کودک دلبندتان پشت کاغذهای آن نقاشی های سرگشاده بکشد و شاید یک عده را بفرستید از سمت گشاد وجودم به بنده شوک روحی بدهند ولی با این وجود چون این حرف ها عین لقمه ی نان بربری بدون گوجه و خیار و پنیر در گلویم گیر کرده و پایین نمی رود و استفاده از چنته هم راه های تنفسی اینجانب را باز نکرده می خواهم وقت عزیزتان را بگیرم و نظرم را در چند مورد به عرض برسانم:

1. در خبرها آمده بود حال سه تن از بچه های روستای شین آباد وخیم است و باید به خارج از کشور اعزام شوند، از طرف دیگر باز هم در خبرها آمده بود میزان بدهکاری یک عده به بانک ها به هفتاد میلیارد تومان یا هفتاد هزار میلیارد تومان یا هفتاد میلیون میلیارد تومان یا یک همچین چیزی رسیده است که از سواد من که فقط تا تصمیم کبری درس خوانده ام بیشتر است، آقای حبیبی! پیشنهاد می کنم ( یا می دهم، در شرایط امروز من خیلی تفاوت ندارد) به جای اعزام بچه های شین آباد به خارج از کشور و صرف هزینه های سرسام آور درمان ایشان ترتیبی اتخاذ فرمایید تا این بدهکاران بانکی با عزت و احترام به خارج از کشور اعزام شوند و در آنجا به خوبی و خوشی زندگی کنند بلکه دست از سر سرمایه های این مرز و بوم بردارند. شما مطمئن باشید به ازای هر زالوی اقتصادی (مانند آقای خاوری) که از کشور خارج شود می توان سیستم گرمایشی چندین مدرسه را در روستاهای کشور از سیستم بخاری نفتی به پکیج گازی ارتقا داد.

2. آقای حبیبی عزیز! بنده انصاف دارم و می دانم از روزی که آلودگی هوای تهران از هزار برابر استاندارد گذشته شما از خودگذشتگی کرده اید و تعداد سیگارهای روزانه ی خود را از روزی چهار عدد به سه عدد و سه پک کاهش داده اید که جای تقدیر و تشکر دارد ولی سوال من این است راننده های آن بالگردها که در سالهای گذشته شهر را در این مواقع آب پاشی می کردند و ما خنک می شدیم رفته اند مرخصی یا چی؟ نکند بالگردهای آب پاش شبانه روز برفراز روستاهای کشور بال می گردانند که اگر خدای نکرده مدرسه ای آتش گرفت وارد عمل شوند و فشی آب بریزند و کلک آتش را بکنند. به راستی آقای حبیبی چرا در شهرهایی که هیچوقت آلودگی هوا نداشته ایم در این سالها آلودگی هوا ایجاد شده است نکند آنها روی چشم و هم چشمی با تهران بزرگ دستی دستی دارند هوای خود را آلوده می کنند. خدا شاهد است اگر این روزها بشنوم دبستان های شهرهایی مانند سبزوار یا منجیل یا روستای سقنقر علیا به علت آلودگی هوا تعطیل شده اصلا تعجب نمی کنم. به راستی آیا محققان جوان کشور نمی توانند باد مصنوعی تولید کنند و ما را از شر آلودگی برهانند؟ من که فکر می کنم اگر هر محقق جوانی به سهم خود باد تولید کند با توجه به رتبه ی تولید علم ما در جهان باد حاصل، ساختمان های تهران را مثل کارتون جادوگر شهر اوز از جا می کند و با خود می برد چه برسد به چس مثقال آلودگی. و اما پیشنهاد دوم من در این زمینه؛ جناب حبیبی! بدهید چند نفر با چند سطل رنگ عکس کوه های شمال تهران را روی مقواهای بزرگی بکشند و آنها را در شمال تهران نصب کنید به طوری که از همه جای شهر قابل دیدن باشد این کار روحیه را به شهروندان تهرانی باز می گرداند که هر روز صبح گردن می کشند ببینند کوه ها سرجایشان هستند یا خیر درضمن شوک مثبتی به جامعه ی پیمانکاری و بازار رنگ و تینر کشور چین وارد می کند. در ضمن پیشنهاد سوم من در این زمینه این است که از همین امروز به فکر سرطان فردای خود و خانواده ی خود باشیم.

3. و اما پیشنهاد اینجانب برای کاهش نرخ ارز؛ آقای حبیبی! به نظر این حقیر هرچه تا این زمان خواهش کردید، التماس کردید، تهدید کردید و صد البته تلقین کردید نرخ ارز پایین نیامد که نیامد، دیگر اغماض کافیست، چند نفر را بفرستید خیابان فردوسی که از صراف ها و دلال های آن راسته ی محترم قیمت ارز را بپرسند که اگر کسی قیمت دلار را بیشتر از هزار و دویست و پنجاه تومانی که مد نظر شماست اعلام کرد او را بی درنگ از نزدیک ترین درخت این خیابان آویزان کنند. باور کنید جناب مهندس! تا زمانی که شما سکانس انتهایی فیلم اسپارتاکوس را در خیابان فردوسی بازسازی نکنید بازار ارز مدیریت نمی شود که نمی شود. از این گذشته مگر شما از کراسوس چه کم دارید؟ آخر چقدر فروتنی! چقدر خاکساری! برای کی؟ برای چی؟

4. در انتها یک خواهش عاجزانه دارم؛ تو را به هرکه می پرستید جلوی اعدام این دو جوان خفت گیر را بگیرید. اگر حکم چاقو گذاشتن بیخ گلوی ملت اعدام شود فردا پس فردا هرکه چاقو بگذارد بیخ گلوی کسی با توجه به کیفری که انتظار دارد بدون شک آن چاقو را چند بار به چپ و راست حرکت خواهد داد و نه تنها مضروب را کاردی خواهد کرد بلکه عابران پیاده را هم کاردی خواهد کرد، آن فیلمبردار محترم را هم کاردی خواهد کرد و چه بسا کارگر زحمتکش شهرداری که به جارویش تکیه داده و دارد فیلم اکشن می بیند را هم کاردی کند. شما را به مقدسات قسم شدت کیفر را با جرم در نظر بگیرید که فردا دودش و کاردش به چشم و گلوی همه ی ما خواهد رفت.

والسلام

حامد حبیبی

هجدهم دی ماه 91

 

 

/ 5 نظر / 7 بازدید
خبرساز

با عرض سلام و وقت بخير به نظر شما شانس کداميک از افراد براي تصدي پست رياست جمهوري سال 92 بيشتر مي باشد براي شرکت در نظر سنجي به آدرس زير مراجعه نمائيد http://khabarsaz.net/index.php/poll/5-riyasat

نسترن

داری با خودت چیکار می کنی حامد حبیبی....؟ درد اگر درد من و سینه اگر سینه توست، لاجرم آنچه به جایی نرسد فریاد است...

نیما

نامه سرگشاده بسیار جالبی است فقط امضای جمعی از اساتید و خبرگان و نخبگان را در پای آن کم دارد.

نیکان اسلامی

حامد جان سلام نامت خیلی جالب بود.اگه به منم نامه سرگشاده می نوشتی دوست من اصلا "ناراحت نمی شدم .[نیشخند].راستی اون روز که داشتی جایزه هفت اقلیم رو می گرفتی ،علاوه بر اینکه خوشحال شدم می خواستم بیام از نزدیک بهتون تبریک بگم ولی این کارو نکردم .نمی دونم چرا ؟البته گاهی مثل دخترا خجالتی هم می شم.دوست من موفق باشی.

امیر

همه چیز خوب پیش می رفت تا آنجا که سبزوار بزرگ را با سقنقر علیا و ... بر یک سبیل راندید. جان شما همه جای گشاد وجودم ( به قول حضرتعالی ) بد جوری سوخت و می سوزد و خواهد سوخت...