سفرنامه ی برزیل

روز اول

ما امروز به برزیل رسیدیم و خیلی خوش می گذرد کاش شما هم معروف بودید و بهتان خوش می گذشت. در فرودگاه آقای ه شلوارک هایی را با آرم اسپانسرمان بین ما توزیع کرد. برخی از بچه ها از پوشیدن شلوارک امتناع کردند چون قبلا در نقش های حاجی، سید و مومن به شلوارک پوش ها چک و پس گردنی زده بودند. آقای ه با آنها صحبت کرد و گناه این کار را به گردن گرفت و آنها راضی شدند. چ و جیم در راه هتل جوک می گفتند و ما می خندیدیم جوری که راننده ی برزیلی از این همه خوشحالی ما تعجب کرده بود، وقتی به او گفتیم که ما از خاورمیانه آمده ایم بیشتر تعجب کرد و وقتی فهمید با پولی که اسپانسر ما در راه خدا برای این سفر داده می شد چندین مدرسه را در روستاهای دورافتاده به پکیج گازی مجهز کرد دیگر قاطی کرد و زد روی ترمز و به زبان برزیلی فصیح گفت شما هنرمندها هرچه دارید از مردم دارید و پیاده شد و آقایان ه و شین مجبور شدند او را هم اسپانسر درمانی کنند تا دوباره راضی شود ما را به هتل برساند. شانس ما را ببین! در برزیل یک آدم غیر شاد و هپی باید باشد و آن هم باید بشود راننده ی ما.

خلاصه تا به هتل برسیم من سوژه ی هفت هشت سریال آینده ام را از جوک های بچه ها پیدا کردم و امیدوارم پس از بازگشت به میهن ام آنها را برای مردم سرزمینم قلمی کنم تا کمی از غم و درد و سوزش آنها بکاهم.

 

روز دوم   

امروز صبح وقتی از خواب بلند شدم آقای ه را دیدم که چفیه اش را دور گردنش انداخته و هق هق در بالکن اتاق ما که رو به روی اختلافات فرهنگی است اشک می ریزد. گفتم سید! شما را چه می شود؟ گفت: شانس ما را می بینی، غرب این همه سال گروه های تروریستی را در خاور میانه تجهیز کرد حالا که من برای انجام وظیفه به برزیل آمده ام و آنجا نیستم داعش باید خون به پا کند و چنین فرصتی برای کشته شدن از دست من برود. تو اصلا می دانی من تا به حال در فیلم ها چند بار گلوله خورده ام و نمرده ام و آرزوی مرگ واقعی به دلم مانده است؟ دستی به شانه اش زدم و در حالی که لبخند همه چیز دانی روی لبهایم بود گفتم: این کاری که ما الان می کنیم کم از مبارزه با گروه های تکفیری نیست. اشک هایش را پاک کرد و با اسلوموشن، نور رویش را به سمت من چرخاند و گفت: راست می گویی برادر! بلند شو برویم صبحانه. از ساعت ده به بعد کوفت هم بهمون نمی دن.

 

روز سوم

من برای این که سوزش شما از این بیشتر نشود از خوش گذرانی هایم در این کشور نمی گویم بلکه از سختی هایی می گویم که برای روحیه دادن به فوتبالیست ها متحمل شدیم. امروز برنامه ی ما به این شکل بود که برای روحیه دادن به فوتبالیست ها پای پیاده و سمبولیک از هتل خودمان راهی هتل محل اقامت آنها شویم و از پیاده رو مقابل هتل شعار (( بچه ها متشکریم))  سر بدهیم. البته قرار شد من و پ و نون تا می تونیم دلقک بازی دربیاوریم و زن های گروه هم ادای اسکول ها را دربیاورند تا فوتبالیست های خوب کشورمون از پنجره ما را ببینند و بخندند و روحیه بگیرند آخر می دانید به نظر من زن اسکول خیلی خنده دار است. وقتی به زیر پنجره ی هتل محل اقامت اعضای تیم ملی رسیدیم اول چند تا بوق زدیم که افتخاران پارس به پای پنجره بیایند. بوق سوم کارلوس کی روش با عرق گیر آمد پشت پنجره و به زبان پرتغالی چیزهای زشتی گفت که ما تا حالا در وی آی پی ورزشگاه آزادی هم آنها را نشنیده بودیم آخر می دانید که ما معروف ها در ورزشگاه آزادی هم به وی آی پی می رویم. البته ما اول نفهمیدیم حرف های کی روش زشت است و کلی تشویقش کردیم ولی وقتی مترجمش از پنجره ی آن طرفی صحبت های کی روش را برای ما ترجمه کرد فهمیدیم کارلوس چون ساعت پنج صبح روحیه دادن را شروع کرده بودیم از دست ما ناراحت شده. ولی ما تقصیر نداشتیم چ و شین می گفتند برای این که روزمان خراب نشود و از تفریحات عقب نمانیم پنج صبح تشویق کنیم و بعد برویم لب ساحل.

 

روز چهارم

امروز هرچه به اعضای گروه اصرار کردم برای گرفتن عکس یادگاری هم شده به ورزشگاه برویم و بازی ایران- نیجریه را ببینیم کسی قبول نکرد، چون در ایران ما همیشه وی آی پی می نشستیم و اینجا باید قاطی مردم عادی بنشینیم و چنین چیزی را کسی از گروه ما تحمل نمی کرد تازه می گفتند تو این دوره زمونه با فتوشاپ کی می ره استادیوم حتا شین به من گفت تو می دونی در افتتاحیه ی المپیک پکن هیچکس در ورزشگاه نبوده و همه اش فتوشاپ بوده که من خیلی تعجب کردم. خلاصه بعدا که فهمیدیم بازی بکش بکش بوده خوشحال شدیم که وقت عزیزمان را به دیدن آن تلف نکرده ایم ولی متاسفانه برزیلی هایی که بلیت هایمان را نصف قیمت به آنها فروخته بودیم بعد از بازی آمدند سراغ مان و ما مجبور شدیم به خاطر بازی بد بچه ها پول شان را پس بدهیم هرچه باشد اینجا برزیل است و فرق فوتبال خوب با بکش بکش را می فهمند مثل کشور ما که مردم فهیم مان فرق سریال آبگوشتی با دایی جان ناپلئون را می فهمند. با این حال ما خیلی خوشحالیم و اینجا خیلی به ما خوش می گذرد. هرکس از خوشحالی ما بدحال است شلوارک بپوشد و پودر بچه بزند که دوای هر سوزش است. هرهرهر کرکرکر

ادامه دارد...  

/ 4 نظر / 4 بازدید
برليان

انشاا... هميشه خوش باشيد هنـــــــــــــرمند

LE!

چ خوب بود این! مثل همیشه

جواد

چرا آقا جواد نکونام از نظر شما دور ماند؟

الی

خخخخخخخ :)))