ببخشید آقای عارف

آقای عارف! مرا ببخشید که با این که از اعتراض دیروز شما خیلی خوشم آمد، از این که مثل ماست ننشستید که یک رسانه بازی تان بدهد، اما می ترسم از شما خوشم بیاید.

آقای عارف! مرا ببخشید که می ترسم شما را به دیگران توصیه کنم. شما دکترید و من از بچگی از دکترها می ترسم چون با آن لبخندهای پدرانه و کله های کچل شان آدم را دستی دستی روانه ی تزریقاتی می کنند و آنجایمان را سوراخ. تازه این چند ساله هم که از هرچه مدرک دکتراست زده شده ام چه دکتر البرادعی باشد چه آن خدابیامرز. راستی! چرا هفت نفر از شماها دکترید؟ به خدا ما به دکتر احتیاج نداریم. ما فقط یک پرستار می خواهیم که پانسمان زخم هایمان را عوض کند، به ما لبخند بزند و امید بدهد به زودی مداوا می شویم، به زودی از بیمارستان (یا تیمارستان) مرخص می شویم و دردهایمان را فراموش خواهیم کرد. همین.

آقای عارف! مرا ببخشید که حتا می ترسم بگویم از بین شما هشت نفر از کدام یکی بیشتر می ترسم. دست خودم نیست. من نه دکترم، نه یک دکتر آشنا سراغ دارم که بتواند زخم ها و کبودی هایم را درمان کند و ویزیت نگیرد. من از دار دنیا یک روانشناس آشنا دارم که آن بیچاره هم اخیرا کم آورده و دیگر بهم توصیه نمی کند خیام بخوانم یا گل ها را بو کنم. اخیرا او هم اخم می کند و پایش را عصبی زیر میز تکان می دهد. فکر می کنم چند جلسه ی دیگر او یک شب به من زنگ بزند و بگوید مرض مرا گرفته و از داخل دیوار صدای گریه می شنود.

آقای عارف! مرا ببخشید که این حرف را می زنم ولی می زنم؛ من مطمئنم که شما ادبیات و هنر ما را از این وضع بیرون می آورید، ولی راستش هنر نمی کنید. ما الان زیر صفریم (با یک جایزه ی اسکار) و شما خیلی خیلی که هنر کنید وضع فرهنگ و هنر ما را به صفر می رسانید ( با همان یک جایزه ی اسکار) و آقای عارف دیگر از راضی شدن به صفر خسته ایم.

آقای عارف! مرا ببخشید که برای شما نمی توانم فریاد زنده باد سر دهم. دیگر خسته ام از هرچه زنده باد و مرده باد. دیگر خسته ام از دنبال نجات دهنده گشتن. اصلا دیگر خسته ام از تغییر. یعنی راستش می ترسم از تغییر. چرا یک نفر از شما هشت نفر نمی گوید: من هیچ کاری نخواهم کرد. هیچ تغییری نخواهم داد، فقط همین وضع امروز را حفظ خواهم کرد؟ باور کنید این بزرگترین کار است. من همین وضع امروز را که اگر یک کیلو زردآلو دستت باشد خجالت می کشی از جلوی چشم زن و بچه ی مردم رد شوی ترجیح می دهم به روزی که با خرید یک نان بربری شرمنده ی در و همسایه شویم. 

آقای عارف! ببخشید که وقت تان را در این روزهای پرمشغله گرفتم. من می توانستم وقت آقای رضایی یا روحانی را بگیرم که آنها هم دیروز ساکت ننشستند و اعتراض کردند و دستکم یک ویژگی مثبت از خودشان نشان دادند، چون کسی که برای حق خودش اعتراض نمی کند چطور می خواهد برای حق مردم گریبان چاک دهد.

در پایان آقای عارف! ببخشید که برای تان در این رقابت آرزوی موفقیت نمی کنم. شاید چون معنای موفقیت در این سالها عوض شده و آن که شکست می خورد پیروز شده و آن که رد می شود قبول و آن که می ماند هنوز نرفته از یادها رفته.

حامد حبیبی- خرداد 92

 

/ 17 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نش

784523 عزیز، همین کار درست ها هستند که باعث پیشرفت عظیم مملکت شدن ، خدا همشونو برای خونواده هاشون حفظ کنه. ما هم همچنان به مصرف انرژی ادامه می دیم.

امجد

"... دیگر از راضی شدن به صفر خسته ایم." - واللا ما که صفر برامون یه رویا شده اصلا ...

زری

هر سال دریغ از پارسال ، در این جهنم باور وزش یک نسیم ممکن نیست.

امین

سراپا اگر زرد و پژمرده ايم ولي دل به پاييز نسپرده ايم چو گلدان خالي لب پنجره پر از خاطرات ترك خورده ايم اگر داغ دل بود ما ديده ايم اگر خون دل بود ما خورده ايم اگر دل دليل است ما آورده ايم اگر داغ شرط است ما برده ايم اگر دشنه ي دشمنان گردنيم اگرخنجر دوستان گرده ايم گواهي بخواهيد اينك گواه همين زخم هايي كه نشمرده ايم دلي سربلند و سري سر به زير از اين دست عمري به سر برده ايم قيصر امين پور متن زیبایی بود.سپاس

گالاتسرای

در گوگل این جمله را سرچ کنید و بخوانید ،آقای عارف اگر دوبار نقد جدی شوید چه واکنشی نشان خواهید داد؟

fallen

مرسی حامد.. بدون هیچ توضیح اضافه ای..

جواد

حامد جون دلم برای این عارف و روحانی می سوزه کاش می کشیدن کنار. آخه با چه امیدی

جیجید

به نظر می رسه حکومت داره به هدفش می رسه. انفعال قشر تحصیلکرده و دانشجو و کلا انفعال موجودی به نام جوان. بد نیست به وبلاگ " حسین سناپور " یه سری بزنین. این یکی دو ماهی چن تا پست فوق العاده راجع به انفعال جامعه ایران نوشته.

منهای صفر

با اجازه شما این متن نامه تان را گذاشتم توی فیس بوکمان

che

ببخشيد آقاي حبيبي ولي مانده ام نتيجه راي ندادن وقتي تحت هر شرايطي فاقد از مشروعيت انداختن است چه فايده اي براي حركت به سمت آزادي و برابري خواهد داشت،گزينه دوستان موافق راي ندادن جز آه و افسوس و فغان چيست و چه بوده است؟در متني كه پيشتر نوشته ام در فيس بوك تبريك گفته ام پيروزي روحاني را كه به كمك آن در كشوري كه 4 سال قبل آن اتفاقات افتاده مردم مي توانند در خيابان فرياد بكشند ....آزاد بايد گردد